BOTOX – pogromca zmarszczek. Co warto o nim wiedzieć

13 listopada 2013

botoxBotox to jed­na z naj­bar­dziej popu­lar­nych metod korek­cji zmarsz­czek. Najczęściej sto­su­je się do likwi­da­cji zmarsz­czek mimicz­nych wokół oczu, nosa i ust.

Zabieg pole­ga na wstrzyk­nię­ciu okre­ślo­ne mię­śnie na twa­rzy lub szyi spe­cjal­nej tok­sy­ny botu­li­no­wej, któ­rej zada­niem jest zablo­ko­wa­nie prze­kaź­nic­twa ner­wo­we­go w wybra­nej tkan­ce mię­śnio­wej. Pod wpły­wem pre­pa­ra­tu tkan­ki mię­śnio­we prze­sta­ją się kur­czyć, sta­ją się wypeł­nio­ne i jędrne.



Najbardziej spek­ta­ku­lar­ne efek­ty widocz­ne są pod­czas likwi­da­cji tak zwa­nych kurzych łapek w oko­li­cy oczu, bruz­dy mię­dzy brwia­mi – lwiej zmarszcz­ki a tak­że poprzecz­nych zmarsz­czek na czo­le. Zabieg sto­su­je się rów­nież do likwi­da­cji nad­po­tli­wo­ści stóp, rąk i oko­lic pod pachami.

Jednorazowo wyko­nu­je się oko­ło 1 – 5 wstrzyk­nięć. Każdorazowo daw­kę pre­pa­ra­tu dobie­ra się indy­wi­du­al­nie do głę­bo­ko­ści zmarszcz­ki. Zabieg nie trwa dłu­go. Zwykle jego prze­pro­wa­dze­nie zabie­ra oko­ło 15 – 30 minut. Zwykle pacjent­ki nie odczu­wa­ją żad­ne­go bólu pod­czas wstrzyk­nięć pre­pa­ra­tu. Zdarza się, że oso­by o bar­dzo niskim pro­gu odczu­wa­nia bólu wyma­ga­ją wcze­śniej­sze­go znie­czu­le­nia kre­mem znie­czu­la­ją­cym Emla.

Bezpośrednio po zabie­gu, skó­ra w oko­li­cy wstrzyk­nięć może być deli­kat­nie zaczer­wie­nio­na i bar­dziej wrażliwa.

Około 2 – 3 dni po zabie­gu nie wol­no zaży­wać kąpie­li sło­necz­nych, kąpać się w publicz­nym base­nie, korzy­stać z sau­ny, sola­rium i krio­ko­mo­ry. Nie zale­ca się rów­nież maso­wa­nia miej­sca wstrzyknięć.

Efekty zabie­gu są widocz­ne już po 2 – 3 dniach od jego prze­pro­wa­dze­nia i utrzy­mu­ją się zwy­kle oko­ło 6 – 8 mie­się­cy. Dla wzmoc­nie­nia dzia­ła­nia zabie­gu i prze­dłu­że­nia jego efek­tu, zabieg moż­na powtórzyć.

 

Zobacz inne arty­ku­ły w kate­go­rii URODA

Fakty i mity o odchudzaniu

Niechciane bryczesy

Makijaż permanentny

Cellulit – NIGDY W ŻYCIU

Dieta antycellulitowa

Parówka na twarz – jak ją prawidłowo wykonać?

Podobał Ci się arty­kuł, podziel się z innymi
  • Twitter
  • Facebook
  • email

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na stronę GŁÓWNĄ