Cudowna graviola – do walki zarówno z katarem jak i rakiem

21 lutego 2018

 

GraviolaGraviola to owoc wiecznie zielonego drzewa Annona muricata. Pochodzi z tropikalnych obszarów Ameryki Południowej i Środkowej. Potocznie nazywana jest cudownym ziołem. 

Jest to mały, zielony, kłujący owoc o wyjątkowo cennych właściwościach prozdrowotnych. Znajduje zastosowanie do leczenia szeregu zaburzeń począwszy od niwelowania bólu i stanów zapalnych po niszczenie komórek rakowych. 

 

Owoce Annona muri­ca­ta  są boga­tym źró­dłem wita­min B1 i B2, a tak­że wita­mi­ny C. Zawierają tak­że wie­le zdro­wych i nie­zbęd­nych mine­ra­łów, takich jak wapń, cynk, potas, magnez i fos­for . Podobne wła­ści­wo­ści wyka­zu­ją rów­nież liście, kora i łody­ga rośli­ny, któ­re są też dosko­na­łym źró­dłem prze­ciw­u­tle­nia­czy, poma­ga­jąc napra­wić szko­dy wyrzą­dzo­ne przez cho­ro­bo­twór­cze wol­ne rodniki.

 

Silny środek przeciwbólowy i przeciwzapalny 

 

Graviola wyka­zu­je sil­ne dzia­ła­nie prze­ciw­za­pal­ne. Badania pro­wa­dzo­ne nad wycią­giem z gra­vio­li jed­no­znacz­nie udo­wod­ni­ły jego sil­ne wła­ści­wo­ści prze­ciw­za­pal­ne i prze­ciw­bó­lo­we[1]. Udowodniono, że lio­fi­li­zo­wa­ny eks­trakt z owo­ców gra­vio­li hamu­je media­to­ry sta­nu zapal­ne­go i sku­tecz­nie blo­ku­je recep­to­ry bólowe.

 

Skuteczny środek na obniżenie poziomu cukru we krwi i wysokiego ciśnienia

 

Zarówno sto­so­wa­nie insu­li­ny, sul­fo­ny­lo­mocz­ni­ka jak i innych leków prze­ciw­cu­krzy­co­wych o dzia­ła­niu hipo­gli­ke­micz­nym wią­że się z licz­ny­mi dzia­ła­nia­mi nie­po­żą­da­ny­mi. Stan ten rodzi koniecz­ność pro­wa­dze­nia badań w celu zna­le­zie­nia leku o wyso­kim poten­cja­le, niskich kosz­tach pro­duk­cji i bra­ku skut­ków ubocznych.

Badania prze­pro­wa­dzo­ne w 2008 roku udo­wod­ni­ły[2], że wyciąg z gra­vio­li sku­tecz­nie obni­żył poziom cukru we krwi u szczu­rów cho­rych na cukrzy­cę. Ponadto zasto­so­wa­nie pre­pa­ra­tu spo­wo­do­wa­ło, że bada­ne gry­zo­nie mimo ogra­ni­cze­nia por­cji poży­wie­nia, nie tra­ci­ły na wadze. Badacze twier­dzą, że jest to efekt lep­szej kon­tro­li pozio­mu glukozy.

 

 

 

Jak wie­my nad­ci­śnie­nie tęt­ni­cze jest jed­nym z czyn­ni­ków roz­wo­ju cho­rób ser­co­wo – naczy­nio­wych. Wprawdzie ist­nie­je sze­ro­ki wybór leków obni­ża­ją­cych ciśnie­nie krwi, jed­nak znacz­na ich część wywo­łu­je licz­ne dzia­ła­nia nie­po­żą­da­ne. Sytuacja ta wzbu­dzi­ła duże zain­te­re­so­wa­nie natu­ral­ny­mi pre­pa­ra­ta­mi mogą­cych zastą­pić środ­ki far­ma­ceu­tycz­ne, jed­no­cze­śnie obni­ża­jąc do mini­mum wystą­pie­nie nie­ko­rzyst­nych skut­ków obocz­nych. Badania C.R Nwokocha[3] jed­no­znacz­nie udo­wod­ni­ły, że dożyl­ne poda­nie eks­trak­tu z liści Annona muri­ca­ta zna­czą­co zmniej­szy­ło zarów­no skur­czo­we jak i roz­kur­czo­we ciśnie­nie krwi.

 

Sok z gra­vio­li w korzyst­nej cenie kupisz tutaj

 

Graviola lekiem na raka

 

Istnieją dowo­dy na to, że gra­vio­la może się oka­zać sku­tecz­nym lekiem zwal­cza­ją­cym nie­któ­re rodza­je raka. Udowodniono, że eks­trakt z tego owo­cu wyka­zu­je sil­ne dzia­ła­nie tok­sycz­ne wzglę­dem komó­rek raka pier­si. Preparat ten zwięk­sza licz­bę Limfocytów T, któ­rych zada­niem jest nisz­cze­nie komó­rek nowo­two­ro­wych oraz innych uszko­dzo­nych komó­rek orga­ni­zmu. Jego zasto­so­wa­nie wpły­nę­ło zarów­no na zmniej­sze­nie roz­mia­ru i gęsto­ści guza jak i na zmniej­sze­nie ryzy­ka powsta­nia prze­rzu­tów. Wyniki badań[4] dały jed­no­znacz­ną infor­ma­cję, że wyciąg z gra­vio­li jest poważ­nym kan­dy­da­tem do lecze­nia nowo­two­rów zło­śli­wych sutka.

 

Równie obie­cu­ją­ce efek­ty uzy­ska­no pod­czas badań nad sto­so­wa­niem wycią­gu z gra­vio­li w lecze­niu guzów trzust­ki opor­nych na kon­wen­cjo­nal­ną che­mio­te­ra­pię[5]. Eksperymenty udo­wod­ni­ły, że gra­vio­la wywo­ły­wa­ła mar­twi­cę komó­rek PC (raka trzust­ki)  poprzez hamo­wa­nie meta­bo­li­zmu komórkowego.

Istotne jest rów­nież to, że gra­vio­la zabi­ja wyłącz­nie komór­ki nowo­two­ro­we a zdro­we komór­ki pozo­sta­wia w nie­na­ru­szo­nym sta­nie. Badacze jed­nak nara­zie nie zale­ca­ją sto­so­wa­nia wycią­gu z gra­vio­li zamiast tra­dy­cyj­ne­go lecze­nia, lecz wyłącz­nie jako wspar­cie kon­wen­cjo­nal­nej chemioterapii.

 

Proszek z owo­ców gra­vio­li w korzyst­nej cenie kupisz tutaj

 

Inne zastosowanie gravioli

 

  1. Skutecznie wspie­ra dzia­ła­nie ukła­du immu­no­lo­gicz­ne­go. Wspomaga lecze­nie infek­cji bak­te­ryj­nych i wirusowych.
  2. Wykazuje wła­ści­wo­ści prze­ciw­wi­ru­so­we i prze­ciw­pa­so­żyt­ni­cze, może być sto­so­wa­na w lecze­niu bie­gun­ki, zaparć i regu­lo­wa­nia ukła­du trawiennego.
  3. Działa sil­nie anty­ok­sy­da­cyj­nie. Dzięki neu­tra­li­zo­wa­niu cho­ro­bo­twór­czych wol­nych rod­ni­ków pozwa­la na utrzy­ma­nie w zdro­wiu komó­rek orga­ni­zmu. Może odwró­cić pew­ne ozna­ki sta­rze­nia, w tym zmarszcz­ki i prze­bar­wie­nia na skórze.
  4. Stosowanie pre­pa­ra­tów gra­vio­li może przy­nieść uko­je­nie w przy­pad­ku bólu ple­ców na tle reumatycznym.

 

 

Graviola jest dziś wiel­ce obie­cu­ją­cym zio­łem. Dostarcza nam wie­le nadziei na sku­tecz­nie lecze­nie nie tyl­ko pospo­li­tych dole­gli­wo­ści, ale przede wszyst­kim opor­nych na lecze­nie cho­rób cywilizacyjnych.

 

 

[1] Mechanisms of Analgesic and Anti-Inflammatory Properties of Annona muri­ca­ta Linn. (Annonaceae) Fruit Extract in Rodents https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4259190/

 

[2] Anti Hyperglycemic Activities of Annona Muricata (Linn) https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2816521/

 

 

[3] Possible mecha­ni­sms of action of the hypo­ten­si­ve effect of Annona muri­ca­ta (sour­sop) in nor­mo­ten­si­ve Sprague–Dawley rats http://www.tandfonline.com/doi/full/10.3109/13880209.2012.684690#

 

[4] Anti-can­cer effect of Annona Muricata Linn Leaves Crude Extract (AMCE) on bre­ast can­cer cell line https://bmccomplementalternmed.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12906-016‑1290‑y

 

[5] Graviola: A Novel Promising Natural-Derived Drug That Inhibits Tumorigenicity and Metastasis of Pancreatic Cancer Cells In Vitro and In Vivo Through Altering Cell Metabolism https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3371140/

 

Zobacz inne arty­ku­ły w kate­go­rii ZDROWIE 

 

Jak nie­do­bór wody dzia­ła na poszcze­gól­ne orga­ny i jakie wywo­łu­je choroby?

Dlaczego war­to mor­so­wać? Czy kąpiel w lodo­wa­tej wodzie jest bezpieczna?

Test na odwod­nie­nie organizmu

Czy moż­na zastę­po­wać wodę inny­mi napojami?

Jak pozbyć się bro­da­wek (kurza­jek)

Dlaczego war­to jeść jabłka?

Nić den­ty­stycz­na – koniecz­ność czy zbytek

Czym się róż­ni prze­zię­bie­nie od grypy?

Antybiotyki, mogą pomóc i zaszkodzić

Jak zwięk­szyć metabolizm

Nigdy nie dopusz­czaj do nie­do­bo­ru wody w organizmie

Do cze­go potrzeb­ny jest nam magnez

Syndrom dnia poprzed­nie­goczy­li jak zwal­czyć kaca

Co się dzie­je z orga­ni­zmem w saunie?

Suplementy spa­la­ją­ce tkan­kę tłuszczową

Soczewki jed­no­dnio­we czy mie­sięcz­ne?

Wpływ sau­ny na pra­cę ser­ca

Jesienna depre­sja

Skąd się bie­rze stres

Podobał Ci się arty­kuł, podziel się z innymi
  • Twitter
  • Facebook
  • email

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na stronę GŁÓWNĄ