Komu jest potrzebny Dzień Kobiet?

Każdego roku w okresie poprzedzającym Dzień Kobiet rozbrzmiewają pełne emocji dyskusje o tym, czy powinno się świętować ten dzień.

Przeciwnicy święta przypominają jego komunistyczne pochodzenie, zaś zwolennicy przekonują o potrzebie uczczenia wszystkich pań. Czy ten szum okołoświąteczny jest potrzebny?

Prawdopodobnie zdarzeniem poprzedzającym ustanowienie Dnia Kobiet był strajk amerykańskich robotnic, które domagały się równego z mężczyznami traktowania i otrzymywania sprawiedliwego wynagrodzenia. Z czasem święto pań wpisane zostało do międzynarodowego katalogu świąt a w efekcie hucznie obchodzone na arenie społeczno – politycznej. To właśnie ten publiczny wymiar święta spowodował, że część społeczeństwa przyjęła jego obchodzenie na równi ze świętem 1 Maja lub 22 lipca. Wraz ze zniesieniem przez premier Hannę Suchocką oficjalnych obchodów Dnia Kobiet – ostatecznie święto zostało przypisane czasom komunistycznym. Czy jednak słusznie?

Bez względu na rodzaj święta, każda kobieta uwielbia dostawać kwiaty, a Dzień Kobiet jest ku temu idealną okazją. Można z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że moment, kiedy przed kobietą staje mężczyzna z tulipanem w ręku i uśmiechem na twarzy, jest jednym z najpiękniejszych przerywników codziennej, szarej rzeczywistości.

Skoro nasz kalendarz aż roi się od rozmaitych, czasem zupełnie absurdalnych świąt, takich jak dzień sprzątania biurka, światowy dzień kota lub dzień bez prezerwatywy, dlaczego nie może być dnia kobiet?

Współczesna kobieta jest najwspanialszym wynalazkiem Stwórcy. Doskonale sprawdza się w niemalże każdej dziedzinie życia. Dorównuje mężczyznom w pracy zawodowej, pnie się dzielnie po kolejnych szczeblach kariery, jest idealną bizneswoman, szefową i menadżerką. Idealnie radzi sobie zarówno jako kierowca samochodu ciężarowego, jak i maszynistka tramwaju. Potrafi przekopać ogródek i pomalować ściany.

A w wolnych chwilach? No cóż, takich momentów w życiu kobiet jest niewiele. Najczęściej w tym czasie kobiety zabierają się za niezwykle pasjonujące zajęcia, takie jak prasowanie, sprzątanie, sprawdzanie zadań domowych i zabawę z dziećmi. W międzyczasie przygotują jeszcze obiad, zrobią zakupy, nastawią pranie i wymyślą domowy jadłospis na następny tydzień.Współczesne niewiasty to również chodzące encyklopedie, które wiedzą, jak obniżyć dziecku gorączkę, jak zrobić sałatkę jarzynową, znają przepis na meksykańskie chili con carne i babciną szarlotkę. Pamiętają też o terminie szkolnej wywiadówki i urodzinach teściowej.

Kobiety dzielnie też znoszą comiesięczne dolegliwości menstruacyjne, jak również trud i ból porodu.

Są to też istoty, które ciężar, jaki dźwigają na swoich plecach potrafią umiejętnie ukryć pod idealnie wykonanym makijażem, doskonale dobraną sukienką i fryzurą. Z potem na czole „katują” swoje ciało na siłowni lub zajęciach fitness, by uzyskać sylwetkę blisko ideału.

To jest właśnie obraz kobiety, której święto tak często poddawane jest jałowym i kontrowersyjnym dyskusjom. Czy słusznie?

Czy ich święto jest mniej potrzebne niż Dzień Kubusia Puchatka (20.VII), Międzynarodowy Dzień Zagrychy (16.VIII) i Dzień Kultu Masy Mięśniowej (28.VII)?

 

Image courtesy of [image creator name] / FreeDigitalPhotos.net

Podobał Ci się artykuł, podziel się z innymi
  • Twitter
  • Facebook
  • email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Help

WordPress theme: Kippis 1.15
Przeczytaj poprzedni wpis:
zupa_chińksa
Rozgrzewająca, słodko – pikantna zupa chińska

Składniki: - podwójna pierś kurczaka, - paczka chińskiej mrożonki - sos słodko – pikantny TAO-TAO - sól, pieprz - masło...

Zamknij