Parówka jest najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem na pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń zarówno z powierzchni skóry, jak i z jej głębszych warstw. Pod wpływem wysokiej temperatury otwierają się zatkane pory skóry, w których zalegają substancje wywołujące trądzik, pryszcze i wągry.
Parówka jest zabiegiem o takiej samej skuteczności jak niektóre zabiegi wykonane w profesjonalnym salonie kosmetycznym, przy czym jej przewaga polega na możliwości samodzielnego wykonania w domu, bez konieczności wydawania dużych pieniędzy u kosmetyczki.
Jak wykonać parówkę na twarz
- Pierwszą czynnością powinno być zawsze dokładne zmycie twarzy i usunięcie resztek makijażu.
- Przygotuj miskę, ręcznik i zagotuj w czajniku wodę.
- Do miski wlej wrzątek.
- W celu lepszego działania parówki wodę możesz wzbogacić odpowiednimi ziołami lub cytryną. Jeśli posiadasz tłustą cerę, wrzątkiem zalej kawałki cytryny lub listki mięty. W przypadku ceru suchej, najlepszy będzie napar z ylang ylang, limetki lub rumianku. Osoby z cerą normalną mogą zaparzyć rozmaryn lub lawendę.
- Nachyl się głowę nad miską i przykryj ręcznikiem, tworząc szczelną kopułę. Pamiętaj, żeby w czasie zabiegu mieć zamknięte oczy i usta.
- W tej pozycji wytrzymaj około 15 – 20 minut, pamiętając, by nie przekraczać tego czasu. Osoby z cerą wrażliwą powinny czas parówki skrócić do 10 – 15 minut.
- Po zakończonej parówce osusz delikatnie twarz ręcznikiem, zastosuj tonik i nałóż odpowiedni do cery krem.
- Po przeprowadzonej parówce, pory skóry sa odpowiednio rozszerzone, więc nie tylko skutecznie wchłoną kosmetyk, ale jednocześnie w tym czasie można również łatwo usunąć zaskórniki i wągry.
- W zależności od tego, jak twoja skóra znosi parówkę, możesz ja wykonywać nawet codziennie. Mniejszą częstotliwość zabiegów zaleca się jednak osobom posiadającym cerę wrażliwą.
Zobacz inne artykuły w kategorii ZDROWIE I URODA
Niechciane bryczesy
Makijaż permanentny
Cellulit – NIGDY W ŻYCIU
Dieta antycellulitowa
Brak komentarzy