Woda ryżowa — sekret pięknej cery i lśniących włosów

5 kwietnia 2018

Woda po gotowaniu ryżu wylewana jest do zlewu, jako produkt uboczny. To wielki błąd! Woda ryżowa to wspaniały środek do pielęgnacji cery i włosów, określany mianem japońskiego sekretu urody. Jest również niezwykle cennym środkiem do leczenia biegunki i innych problemów trawiennych. Zawiera witaminy i minerały a także osiem niezbędnych aminokwasów, które wspomagają regenerację mięśni.

 

Woda ryżowa na włosy 

 

Po umy­ciu wło­sów nale­ży je spłu­kać wodą ryżo­wą. Taką ryżo­wą płu­kan­kę nale­ży pozo­sta­wić przez co naj­mniej kil­ka minut, aby pro­te­iny zosta­ły dobrze wchło­nię­te we wło­sy. Zabieg ten spra­wi, że wło­sy będą wzmoc­nio­ne, gład­kie i lśnią­ce. Woda ryżo­wa uela­stycz­nia kosm­ki, dzię­ki cze­mu jest ide­al­na do pie­lę­gna­cji wło­sów suchych, znisz­czo­nych, z roz­dwa­ja­ją­cy­mi końcówkami.

 

 

Woda ryżowa na piękną cerę

 

Na oczysz­czo­ną twarz nale­ży nanieść waci­kiem wodę ryżo­wą zamiast toni­ku. Taki zabieg zamy­ka pory, roz­ja­śnia prze­bar­wie­nia, usu­wa mar­twe komór­ki, oczysz­cza skó­rę i przy­wra­ca jej blask. Taki ryżo­wy tonik naj­le­piej nakła­dać wie­czo­rem, bowiem naj­le­piej dzia­ła pod­czas snu. Regularnie sto­so­wa­ny wygła­dza cerę.

 

Woda ryżo­wa dzię­ki zawar­to­ści ory­za­no­lu chro­ni rów­nież skó­rę przed nega­tyw­ny­mi skut­ka­mi nad­mier­ne­go opa­la­nia, a zawar­ty w niej ino­zy­tol zapo­bie­ga przed­wcze­sne­mu sta­rze­niu się skóry.

 

Woda ryżowa na podrażnioną skórę, trądzik i egzemę

 

Woda ryżo­wa jest dosko­na­łym środ­kiem na pokrzyw­kę, wysyp­ki, podraż­nie­nia i swę­dze­nie. Należy podraż­nio­ne miej­sce polać wodą ryżo­wą lub nanieść ją waci­kiem. Po oko­ło 15 minu­tach odczu­wal­ne jest wyraź­ne zła­go­dze­nie dole­gli­wo­ści. W przy­pad­ku egze­my zabieg nale­ży powta­rzać codziennie.

Woda ryżo­wa łago­dzi rów­nież trą­dzik i wszel­kie sta­ny zapal­ne skóry.

 

Woda ryżowa przeciw biegunce

 

W celu zła­go­dze­nia bie­gun­ki nale­ży co kil­ka godzin pić szklan­kę wody ryżo­wej z odro­bi­ną soli. Zabieg powta­rzać do cza­su ustą­pie­nia bie­gun­ki. Ponadto dzię­ki zawar­to­ści skro­bi woda ryżo­wa dzia­ła łago­dzą­co na podraż­nio­ne bło­ny ślu­zo­we jelit. Woda ryżo­wa wyka­zu­je rów­nież zdol­no­ści zmniej­sza­nia skur­czów i bólu.

 

Woda ryżowa jako źródło energii

 

Jest boga­ta w węglo­wo­da­ny, któ­re pobu­dzą orga­nizm do dzia­ła­nia. Szklanka wody ryżo­wej spraw­dzi się zarów­no rano jako dobre roz­po­czę­cie dnia, jak i w chwi­lach nad­mier­ne­go zmę­cze­nia fizycz­ne­go i psychicznego.

 

Woda ryżowa jako źródło witamin i minerałów

 

Woda ryżo­wa jest dosko­na­łym źró­dłem kwa­su folio­we­go, cyn­ku, pota­su, żela­za, magne­zu, wita­mi­ny E,  wita­min z gru­py B i wie­lu innych mine­ra­łów. Dzięki temu zale­ca­na jest zarów­no spor­tow­com jak i oso­bom, któ­re wyma­ga­ją uzu­peł­nie­nia utra­co­nych skład­ni­ków odżywczych.

 

 

 

Jak przygotować wodę ryżową? 

 

Wystarczy ugo­to­wać ryż w więk­szej ilo­ści wody, wlać do sło­ika i po wystu­dze­niu prze­cho­wy­wać mak­sy­mal­nie 3 dni w lodówce.

 

Zalecana pro­por­cja goto­wa­nia: pół szklan­ki ryżu – 4 szklan­ki wody.

 

 

 

Ciekawe artykuły: 

Co jeść, żeby zmniejszyć wagę i zwiększyć libido? 

Jak niedobór wody działa na poszczególne organy i jakie wywołuje choroby?

Parówka na twarz – jak ją prawidłowo wykonać?

Dlaczego do sauny nago

Przewodnik po ciele mężczyzny — czyli jak go podniecić w kilka minut

Dlaczego kobieta zdradza?

 

 

Podobał Ci się arty­kuł, podziel się z innymi
  • Twitter
  • Facebook
  • email

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wróć na stronę GŁÓWNĄ